Yükleniyor...

Amblemimiz

Özel Ortadoğu Hastanesi Amblemi

AMBLEMİMİZ

Biz kâinatta var oluşumuzun gereği olarak
insanı sevgiyle kucaklamayı, gözyaşını dindirmeyi amaçladık.

Özel Ortadoğu Hastanesi ambleminde hiç dikkat ettiniz mi? Kucaklayan bir insan ve bir damla gözyaşı.

Nedir insan? Akıl ve düşünme yeteneği en gelişmiş olan canlıdır. Canlılar arasında en değerli varlık olarak yaratılmış olanıdır. Tüm kainat onun hizmetine sunulmuştur. Ona; araştırmak, anlamak, medeniyetler kurmak görevi verilmiştir. Bu anlamda evrenin merkezinde insan vardır. Görevini en iyi düzeyde yapması için ruh ve beden sağlığını korumak ve geliştirmeklede yükümlü kılınmıştır.

Kucaklamak, hiç söz etmeden, sevgiyi, bağlılığı anlatmaktır. Karşısındakine verdiği değeri ve önemi göstermektir. Etkisi, gerçekleştiği süreden daha uzun olan özel bir davranıştır kucaklamak. Çocuğunuzu, anneninizi, babanızı, kardeşinizi, eşinizi, arkadaşlarınızı, sevdiklerinizi... Hepsinde aynı güzel anlamlar yüklü. Onu seviyorsunuz, bağlısınız ve değer veriyorsunuz ona. Aynı etki karşılıklıdır tabii. Sarılıyorsa biri size, seviliyorsunuz ve değerlisiniz demektir.

Bir damla gözyaşı; nedir gözyaşı? Gözyaşı bezlerinden, göz pınarlarına süzülen sıvı. Nemlendirir gözü... Biyolojik olarak görevi gözün kurumasını engellemek, mikrop kapmasını ve İltihaplanmasını önlemektir. Sadece bu kadar mı? İnsan gözündeki gözyaşının görevi bu kadar basit ve kolay değildir. Başka anlamları da vardır insandaki gözyaşının. Bazen üzüntünün, bazen de sevincin simgesidir bir damla gözyaşı. İç dünyamızın bir açıklıktan dışarı sızmasıdır bazen. Bir damla sudur aslında ama denizler ve okyanuslar dolusu suyun anlatamayacağını anlatır. Eşsiz güzel gözlerden dökülen birkaç damladır. Hüzündür; belki onulmaz dertlerdendir. Sevinçtir; dönmüştür, kurtulmuştur derdinden, başarı kazanmıştır, anne baba olmuştur, yansıtır sevinci gözlerinde.

Yalnızca sevinç gözyaşları dökülsün gözlerinizden. Sağlıcakla Kalın.

Dr. Eyüp Özeren       
Özel Ortadoğu Hastanesi
Yönetim Kurulu Başkanı 

Scroll to Top