Yükleniyor...

BÖLÜMLERİMİZ

 

Her alanda gelişmiş tanı ve tedavi hizmetleri sunan Ankara Özel Ortadoğu Hastanesi 'nin “ Ağız ve Diş Sağlığı ” birimi olarak sağlıklı ağız ve diş yapısına sahip olmanız için sizlere bir çok hizmet sunuyoruz. Bunlardan bazıları ;

Dental Radyoloji: Kliniğimizde perrapikal ve panoramik filmler çekilebilmekte, çok kısa sürede panoramik film çeken cihazımız hastalarımız için büyük rahatlık sağlamakta ve ağız içinde ki tüm dişlerin değerlendirilmesine olanak vermektedir.

Periodontoloji: Dişeti hastalıklarının tedavisi, diş üzerindeki eklentilerin(Plak, diştaşı) uzaklaştırılması ve düzgün bir kök yüzeyi oluşturmakla mümkündür. Diştaşı temizletmek kesinlikle zararlı değil, sanıldığının aksine belli aralıklarla yaptırılması gereken bir işlemdir. Ayrıca dişler içinkullanılan özel patlarla etki ile oluşmuş(çay, kahve, sigara gibi etkenler) renklenmelerde rahatlıkla giderilebilmektedir.

Endodonti: dişlerin kök kanallarının tedavisi ile uğraşan bir branştır. Yapılan işlem dişlerin kök kısmındaki pulpa yani sinirin çıkarılması, kanalların sterilize edilip doldurulmasıdır.(Kanal tedavisi) Bu sayede derin çürük hatta iltihap yüzünden kaybedilecek birçok diş ağızda kalabilmektedir.

Koruyucu Diş Hekimliği: Çürüklerin erken dönemde tedavilerinin yapılarak ilerlemelerinin durdurulması ve oluşan diş madde kayıplarının telafi edilmesi işlemlerini içermektedir.

Periyodik Diş Tedavisi: Çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine konan , kişilerin estetik ve çiğneme – konuşma gibi ihtiyaçlarını gideren suni aygıtlara protez denir. Ağız içindeki diş sayı ve konumlarına göre hareketli(tam, bölümlü)yada sabit olarak protezler yapılabilmektedir.

Ağız ve Çene Cerrahisi: Diş çekimleri , gömülü diş operasyonları, apikal rezeksiyon gibi tedaviler lokal anestezi altında yapılabilirken, gerek görüldüğü durumlarda genel anestezi altında da tüm cerrahi diş tedavileri yapılabilmektedir.

İmplantoloji: Diş eksikliklerinin çene kemiğine yerleştirilen yapay dişlerle giderilmesi yöntemidir. Özellikle tek diş eksikliklerinde ve hastanın hareketli protez kullanmak istemediği durumlarda tercih edilmektedir.

Ortodonti: Temel olarak tüm yüz güzelliği ve uyumunu bozan durumlarla, özel olarak ise diş ve ağız bölgesinde güzellik ve uyumu bozan durumlarla ilgilenen bilim dalıdır. Belki de “Dişlerini düzeltmek için; dişlere tel taktırmak, ağzına aparey taktırmak” olarak duymuş olduğunuz işler bu bilim dalının görevlerindendir.

Beyazlatma (Bleaching): Dişlerin mine ve dentin tabakalarında oluşan ve birtakım patlarla giderilemeyen renklenmelerin giderilmesi işlemidir. Klinikte ve evde uygulanan iki tipi mevcuttur. Klinikte uygulanan bleaching işlemi ile tek seans (ortalama 60 dak )gibi kısa bir zaman aralığında aralığında dişlerde istenilen beyazlık sağlanabilmektedir.

  • Hafta içi & Cumartesi: 08:30 - 22:30
  • Pazar: 10:00 - 20:00

Bölüm Doktorlarımız

Scroll to Top