Yükleniyor...

BÖLÜMLERİMİZ

 

Genel Yoğun Bakım Ünitemiz, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm hastalara 7/24 gerekli bakımı, tedaviyi ve desteği sağlamaktadır.

Genel Yoğun Bakım Ünitemiz, 10 yataklı 3. Basamak yoğun bakım, 5 yataklı 2. Basamak yoğun bakım ve 2 izolasyon yatağı ve toplamda 17 yatak ile; 2. ve 3. basamak yoğun bakım hizmeti vermektedir. Ünitemiz, her yatak başında hasta monitörü ve ventilatör, transport ventilatör, hemşire desklerinde bulunan ve tüm hastalarımızın vital bulgularını takip ettiğimiz 2 adet merkezi monitör sisitemi, 2 adet defibrilatör ve hastaların tedavilerinde kullanılan infüzyon pompası, perfüzör, enteral pompa, kan gazı cihazı, benmari gibi son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmıştır.

Genel Yoğun Bakım Ünitemizde; solunum tedavileri (ECMO, invaziv/noninvaziv mekanik ventilasyon, trakeostomi açılması ve takibi vs…), akut/kronik böbrek yetmezliği tedavileri (Hemodiyaliz, hemodiyafiltrasyon), yatağa bağımlı hasta ve yara bakımı takip ve tedavileri, enfeksiyon tedavileri, beslenme bozukluklarına yönelik tedaviler (total parenteral beslenme, nazogastrik sonda veya PEG/PEJ takılarak enteral beslenme) ; yoğun bakım ünitesi sorumlusu uzman anesteziyoloji ve reanimasyon doktorları, tecrübeli , iyi eğitilmiş ve güler yüzlü hemşireler, hasta bakım personelleri ve hasta danışmanıyla, hastanemizin diğer branşlarındaki uzman doktorlar ve sağlık personeli ile işbirliği içerisinde yürütülmektedir. Yoğun bakımda yatan hastaların tüm tetkikleri çalışılmakta ve tedavileri titizlikle uygulanmaktadır. Ayrıca yatak başı akciğer grafileri çektirilmekte, ultrason yapılmakta, gerektiğinde radyoloji birimimizdeki modern cihazlarla MR ve tomografi görüntülemeleri yapılmaktadır.

Her gün, ziyaret saatlerinde her hastanın birer yakını hastasını görüp doktorlarından hastası ve tedavisiyle ilgili bilgi alabilmektedir. Hastaların taburculuk sürecinde hasta ve hasta yakınlarına eğitim verip hastanemizin acil ve evde bakım hizmetleriyle koopere olarak, ambulans ile transfer ve evde bakım hizmetleri konusunda da yardımcı olmaktayız.

Bölüm Doktorlarımız

Scroll to Top