Yükleniyor...

Hizmetlerimiz

Beslenme ve Diyet

Özel Ortadoğu Hastanesi Beslenme ve Diyet bölümü sağlığın devamlılığını sağlamak ve hastalığın seyrini iyileştirmek üzere bilimsel, güncel ve doğru bilgiye ulaşarak, güvenilir ve kaliteli bir beslenme ve diyet hizmeti vermektedir. Beslenme ve diyet uzmanlarının eşliğinde, kişiye özel hazırlanan programlarla bireylerin sağlıklı beslenmeyi öğrenmesi ve yaşam tarzı haline getirmesi amaçlanır. Herhangi bir sağlık sorunuyla gelen kişilerin ise beslenme durumlarında davranış değişikliğinin sağlanması için çalışılır.

Beslenme ve Diyet bölümü olarak verdiğimiz hizmetler şunlardır:

DİYET POLİKLİNİĞİ

Beslenme ve diyet programlarının sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için öncelikle belirli kan tetkikleri istenir. Kan tetkiklerinin değerlendirilmesinin ardından diyet programı için yapılan İlk görüşmede bireylerin beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak değerlendirilir daha sonra bireylerin vücut analiz ölçümleri alınır. Vücut analiz ölçümlerinde bireylerin;

 • - Vücut yağ, kas, su oranı ve vücuttaki dağılımı
 • - Vücut yağsız doku miktarı ve vücuttaki oranı
 • -Bazal metabolizma hızı tespit edilir ardından yaş, boy, cinsiyet, fiziksel aktivite ve kan bulguları doğrultusunda “kişiye özel bir beslenme tedavisi” planlanır ve düzenli olarak takibi yapılır.

Diyet polikliniğimizde kişiye özel oluşturduğumuz beslenme programlarımızın içeriği şu şekildedir:

 • 1-) Sağlığın korunması ve yeterli ve dengeli beslenmenin yaşam tarzı haline getirilmesi amacıyla uygulanan beslenme programı
 • 2-) Obezite, diyabet, kalp¬damar, hipertansiyon, karaciğer, böbrek hastaları, polistik over sendromu ve diğer hastalıklara özel beslenme programı
 • 3-) Kilo almaya yönelik beslenme programı
 • 4-) Mide ve bağırsak hastalarına özel beslenme programı
 • 5-) Büyüme ve gelişme dönemindeki bebek, çocuk ve adölesanlar için beslenme programı
 • 6-) Gebe veya emziklilik döneminde beslenme programı
 • 7-) Spor yapan bireyler için beslenme programı
 • 8-) Onkoloji hastaları için beslenme programı
YATAN HASTALAR İÇİN BESLENME VE DİYET DESTEKLERİ

Beslenme ve Diyet bölümü servise yatan hastaların, hastalıklarına özgü diyetlerini programlarken hekimler ve hemşirelerle birlikte iş birliği içerisinde çalışır. Serviste yattığı süre boyunca hastanın beslenme durumu takip edilir ve diyetisyen tarafından gerekli uygulamalar yapılır. Hastanın isteğine bağlı olarak, taburcu edilirken hastaya özgü diyet programı ve eğitimi yazılı ve sözlü olarak verilir.

Yorumlar (4)

 • Mesajlaşma Balonu

  Başak Demirbaş 09-03-2017

  Merhaba, vücut analiz ölçümleri diyet programı süresince her buluşmada ölçülüyor mu ? Ölçüm her yapıldığında ek ölçüm ücreti isteniyor mu ? Diyet programına başladığımızda ücretlendirme ne kadar ve ne sıklıkla oluyor , bilgilendirirseniz sevinirim :)

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 10-03-2017

  Başak Hanım Merhaba, Evet her görüşmede vücut analiz ölçümleri gerçekleştiriliyor. Bu ölçümler için ayrıca bir ücret ödemiyorsunuz. Size uygun diyet paketi ve süresi diyetisyenlerimiz tarafından belirlendikten sonra ona göre ücretlendirilmektedir. Detaylı bilgi için 0312 315 5545 telefon numaramızdan Beslenme ve Diyet bölümümüzle görüşebilirsiniz. Özel Ortadoğu Hastanesi olarak sağlıklı günler dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Ömer kurt 14-10-2016

  Diyetisyen bölumu ucretleri ne kadar

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 14-10-2016

  Ömer Bey Merhaba, Beslenme ve diyetetik bölümümüzden danışman arkadaşlarımız size bıraktığınız iletişim bilgiler üzerinden ulaşacaklar. BURAYA TIKLAYARAK bölümümüzde istediğiniz doktorların boş randevularını görüntüleyip randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.


Yorumunuzu Bırakabilir, Aklınıza Takılanları Sorabilir veya Başvurabilirsiniz

Mahremiyet, küfür ve argo içeren yorumlarınız ve iletişim bilgileriniz yayınlanmayacaktır.


Scroll to Top