Yükleniyor...

Hizmetlerimiz

Sünnet

Ankara Özel Ortadoğu Hastanesi - Sünnet İşlemi :

Ankara Özel Ortadoğu Hastanesi genel cerrahi birimimizde tüm sünnet operasyonları ağrısız, ameliyatsız olacak şekilde çocuğun sağlık durumuna göre lokal veya genel anestezi ile uzman ve deneyimli cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır.

Bu alanda hizmet veren cerrahımız:

 • * Prof. Dr. Mehmet Kaya
 • * Op. Dr. Ertuğrul Genç

Hastanemizdeki tüm operasyonlarımız gibi sünnet de sağlıklı ve steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.

Sünnet öncesi dikkat edilecek hususlardan bazıları: Kundak ve bezli çocuklarda bölgenin yıkanmış ve temizlenmiş olması yeterlidir. Konuşan veya okula giden çocuklarda sünnet hakkında olumsuz hikayeler çocuklara anlatılmamalı, şaka bile olsa abartılı, aslı olmayan anlatımlardan kaçınılmalıdır.

Sünnet her kişiye her mevsimde ve yaşta yapılabildiğı gibi yeni doğanlarda veya ilkokula başlamadan önce yapılması daha uygundur. Sünnetin ülkemizde daha çok yaz aylarında yapılması gelenek halindedir. Eğer çocuk okula gitmiyorsa ve sosyal gerekçeler yoksa kış-sonbahar ilkbahar aylarında daha serin bir ortamda sünnet yapılmalıdır. Sünnet mutlaka uzman tarafından yapılmalıdır.

Çocuklar genelde ağrı duymasalar da huzursuz olabilirler. Bu huzursuzluklar genellikle kendisine daha önce anlatılan olumsuz hikayeler, yabancı bir ortam, kollarının ve ayaklarının tutulması gibi nedenlerle oluşan korkulardır. Bu huzursuzluk sünnet esnasında bazen kısa sürmekte, bazen de sünnet boyunca ve sünnetten sonrada devam etmektedir.

Sünnet sonucu oluşan istenmeyen sonuçlar ise en çok çocuğu, ailesini ve doktoru korkutan sünnet sonu kanamalarıdır. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar ise, sünnet yapılacak çocukta bir kanama bozukluğu varmı yokmu öncelikle onu araştırmaktır. İkinci önemli hususta sünnet esnasında kanama kontrolünü iyi yapmaktır. Bu her iki durumda doktoru veya sünnet yapanı yakından ilgilendirmektedir. Diğer bazı istenmeyen durumlar ise, sünnet derisinin fazla bırakılması, simetrik olarak sünnet yapılmaması hususudur.

Bu durumlarda erken yapışmalar, yamukluk ve eğrilikler söz konusu olabilir. Böyle sonuçların olmaması için sünneti yetkili bir kişinin yapması gerekir, çünkü; sünnet mutlaka uzman tarafından zaman ayrılarak dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Toplu sünnetlerden ziyade aceleye getirilmeden uzmanlar tarafından yapılan sünnetler tercih edilmelidir.

Sünnet Yönünden Erkek Çocuklarda Anatomik Farklılıklar:

Erkek çocuklarında doğuştan genetik olarak daima farklılıklar vardır. Nasıl insanlarda, dünyada ne kadar insan varsa, kadın - erkek parmak izleri ve diğer organ yapıları farklı ise, erkek çocuklarında da penis ve deri yapıları, parmak izinde olduğu gibi daima farklıdır.

"Erkek çocuklarında, penis ve derisinin anatomik, genetik ve metabolik nedenlerle yapılanması farklılık göstermesi nedeni ile, sünnet mutlaka bilimsel olarak, cerrahi olarak, ölçerek ve düşünerek diplomalı cerrahlarca yapılmalıdır."

Sünnet Çeşitleri

Sünnet yukarıda da anlatıldığı gibi tarihden bu yana çeşitli şekillerde yapılmıştır.

Cerrahi yöntemle yapılan sünnet:

Cerrahi tekniklerin gelişmesine paralel olarak bilimsel anlamda, görülerek, ölçülerek sünnet sonrası oluşması muhtemel olumsuzlukların en az olduğu teknik, uzman cerrahça yapılan "Cerrahi sünnet tekniğidir."

Metal halka yüzükle, koterle, lazerle yapılan sünnetlerde istenmeyen yan etkiler daha sık olabilmektedir. Şöyleki; gömük penisde, derisi uzun penisde ve yarık penislerde metal aletlerin yerleştirilmesinde penis derisi geriye doğru katlanmakta yapılan sünnet derisi uzun kalmakta ve cerrahi sünnet tekniği ile düzeltilmektedir.

Sünneti Kimler Yapar ve Yapmalıdır?

Günümüzde sünnet birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Bunlar doktorlar, sağlık memurları, fenni sünnetçiler, ameliyathanede çalışan personeller gibi insanlarca farklı metodlarla, farklı ücret uygulamaları ile, açık alanlarda, evlerde, hastanelerde, polikliniklerde, toplu sünnet çadırlarında yapılmaktadır.

Çeşitli şartlarda rastgele sünnet yapılması birçok istenmeyen durumlara sebebiyet vermektedir.

"Sünnette en doğru işlem: Doktor diploması olup cerrahi uzmanlık belgesi olan kişilerce ameliyathane şartlarında yapılan sünnettir."

Neden cerrahi uzmanlarca yapılmalıdır?

 • • Sünnet sonrası kanama oldu, cerrah değilse dikiş atmasını bile bilmiyorsa ne olacak?
 • • Sünnet yapıldı çocuğa ağrı kesici bir ilaç bile yazamıyorsa, yani reçete yazma yetkisi yoksa ne olacak?
 • • Toplu sünnet uygulaması ile sünnet yapıldı, kanama oldu, sorumlu kim, sünnet yapılan çadır sökülmüş sünneti yapan kişi kim belli değil nasıl olacak?

"Sünnette uzmanlık tercihimiz: Sünnet 0-6 ay aralığında ve yılın serin aylarında yapılmalıdır."

Görülüyor ki en iyi sünnet ameliyathane koşullarında uzman cerrahlarca yapılan sünnettir. Çok değer verdiğimiz çocuklarımızın, ömründe bir defa yapılacak sünnetinin cerrahi uzmanlarınca yapılması en doğru olandır.

Yorumlar (22)

 • Mesajlaşma Balonu

  Büşra Geçgel 07-03-2017

  Merhaba kolay gelsin. 21 aylik oglumu sünnet ettirmeyi düsünüyoruz. Ücretleri nedir ve anne ya da baba yanina aliyormusunuz? Anestezi uygulamasi nasil? Tesekkurler

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 07-03-2017

  Büşra Hanım Merhaba, şimdiden hayırlı olsun. Genel Cerrahi Doktorumuz Prof. Dr. Mehmet Kaya sizinle ilgilenecek. Genel Cerrahi bölümündeki danışman arkadaşlarımız kapsamlı bilgilendirme yapmak üzere sizi arayacaklar. Sağlıklı Günler Dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Özlem Akdoğan 18-01-2017

  Merhaba, 2010 şubat doğumlu oğlum için sünnet yaptırmak istiyorum Genel cerrahi uzmanı mı Üroloji uzmanı mı sünnet yapıyor ssk lıyım ücretlerle ilgili bilgi almak istiyorum. Kısa sürede geri dönüş yaparsanız sevinirim .

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 18-01-2017

  Özlem hanım merhaba, Hastanemizde Sünnet işlemini Genel Cerrahi Bölümümüz gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgi vermek için danışman arkadaşlarımız size geri dönüş gerçekletirecekler. Özel Ortadoğu Hastanesi olarak sağlıklı günler dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Kaan Aytış 17-01-2017

  3 ay 19 gunluk bebegim var sunnet icin fiyat ve anastezi yontemi nedir ogrenebilirmiyim

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 17-01-2017

  Kaan bey merhaba Sünnet bilgileri konusunda detaylı bilgi vermek üzere bıraktığınız iletişim adreslerinden danışman arkadaşlarımız size ulaşacaktır. Şimdiden hayırlı olsun. Özel Ortadoğu Ailesi olarak sağlıklı günler dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Merve DÖRTKOL 11-01-2017

  Merhabalar; 4 aylık oğlumu sünnet ettirmeyi düşünüyorum hangi yöntem ile sünnet ettiğinizi ve fiyat bilgisini öğrenebilimiyim?

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 12-01-2017

  Merve hanım merhaba, bıraktığınız iletişim detayları üzerinden arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecekler. Şimdiden hayırlı olmasını dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Sevda yiğit 11-01-2017

  Merhaba Bebegim 7 aylik sünnet yaptirmak istiyorum ameliyat ortami deniyor anestezimi uygulaniyor bir de fiyatini ogrenmek istiyorum

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 12-01-2017

  Sevda hanım merhaba, anestezi durumuna ancak doktorlarımız karar verebilir. Hastanemizde Sünnet işlemimiz Ameliyat ortamında tam hijyenik koşullar altında gerçekleştirilmektedir. Diğer merak ettiğiniz konularda Genel Cerrahi bölümümüzden danışman arkadaşlarımız size geri dönüş yapacaklar. Şimdiden hayırlı olmasını dileriz. Ankara Özel Ortadoğu Hastanesi olarak sağlıklı günler dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Adnan usta 26-12-2016

  Merhabalar bu gün ortadogu hastanenizde 1 yaşındaki oğlumu sünnet yaptırdık sn Prof Dr. Mehmet kaya hocamıza teşekkür ederiz çok memnun kaldık ve çalışan personelleri çok ilgi ve alaka gösteriyorlar birde hastane içinde ve asansör içinde calan fon muzigi çok güzel nerden bulabilirim yardimci olursaniz sevinirim.

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 27-12-2016

  Adnan Bey Merhaba, Öncelikle çok hayırlı olsun. Esas biz Ankara Özel Ortadoğu Ailesi olarak sizlere teşekkür ederiz. Sağlıklı Yarınlara

 • Mesajlaşma Balonu

  AYSU KAR 05-12-2016

  sünnet çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 07-12-2016

  Aysu Hanım Merhaba, Arkadaşlarımız size dönüş yapacaklar. Şimdiden hayırlı olasını dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Bahar Atatoprak 09-11-2016

  Merhabalar 2008 doğumlu oğlumun sünnet operasyonu yaptırmak istiyorum.Fakat genel anastezi almasını ve farklı uygulamalarla(mandal,lazer v.s.) operasyon yapılmasını pek istemiyoruz.Ayrıca şehir dışından gelicez.Bu yüzden de hazırlıklı olmak adına fiyat bilgisi alabilir miyiz.

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 11-11-2016

  Bahar hanım merhaba, kullanılan teknikler ve sizin oğlunuz için sağlıklı olabilecek methodlar konusunda danışman arkadaşlarımız verdiğiniz iletişim bilgilerinden size ulaşacaklar. Ankara Özel Ortadoğu Hastanesi olarak hayırlı olmasını dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Serkan lafcı 01-11-2016

  Oğlum 3 yasinda sunnet yaptırmak istiyorum. fiyat bilgisi alabilir miyim

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 02-11-2016

  Serkan Bey Merhaba, Genel Cerrahi birimimizden danışman arkadaşlarımız Sünnet teknikleri, koşulları ve süreçle ilgili sizleri bilgilendirmek üzere iletişime geçecekeler. Ankara Özel Ortadoğu Hastanesi olarak hayırlı olmasını dileriz.

 • Mesajlaşma Balonu

  Mustafa Ay 02-09-2016

  2010 eylül doğumlu oğlum var.Sünnet yaptırmak istiyorum.Sünneti genel mi yoksa lokal anestezi ile yapıyorsunuz?Fiyatı ne kadar bilgi verirmisiniz?

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 03-09-2016

  Mustafa Bey Merhaba, danışman arkadaşlarımız kısa süre içerisinde size geri dönüş yapacaktır. Ortadoğu Hastanesi olarak sağlıklı günler dileriz

 • Mesajlaşma Balonu

  gözde ince 31-08-2016

  Merhaba benim iki tane erkek evladım var ve sunnet ettirmeyi dusunuyoruz biri 3 biri 7 yaşında fiyat konusunda bilgi almak istiyorum da sağlık guvencimiz yok

  Özel Ortadoğu Hastanesi Logo

  Özel Ortadoğu Hastanesi 01-09-2016

  Gözde Hanım Merhaba, danışman arkadaşlarımız size geri dönüş yapacaktır. Özel Ortadoğu Ailesi olarak sağlıklı günler dileriz.


Yorumunuzu Bırakabilir, Aklınıza Takılanları Sorabilir veya Başvurabilirsiniz

Mahremiyet, küfür ve argo içeren yorumlarınız ve iletişim bilgileriniz yayınlanmayacaktır.


Scroll to Top