Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde bebek, çocuk ve ergen hastalarımıza, en yeni tanı ve tedavi imkanları sunulmaktadır.

Çocuk doktorumuz tarafından hastanemizde doğan bebeğinizin doğum salonunda ilk muayenesi yapılmaktadır. Ayrıca doğumu takiben bebek bakımı, beslenmesi ve sağlam bebek izlemi ile ilgili gerekli bilgiler verilmektedir.

Bebeğiniz için 1 yaşına kadar büyüme ve gelişme süreci çok önemlidir. Bu nedenle bu konuda çok hassas davranıyoruz. Bu kritik dönemde size hem rehberlik etmeye hem de yardımcı olmaya hazırız. Bu amaçla yenidoğan bebeğinizin, 1 yaşına kadar Sağlam Bebek İzlemi hastanemizde yapılmaktadır. İzlem esnasında bebeğinizin büyümesi, gelişmesi, beslenmesi, aşıları, işitmesi, diş çıkarması, göz muayenesi gibi durumlar kontrol edilmekte ve gerekli tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz.

Yenidoğan İşitme Taraması, çocukluk dönemi aşıları ve özel aşılar hastanemizde yapılmaktadır.
1 yaşından sağlıklı bir ergen olana kadar, çocuklarınızın büyüme ve gelişmesi takip edilmekte gerekli durumlarda erken tedavi imkanları sunulmaktadır.

Büyüme ve gelişmenin kritik dönemlerinden biri olan ergenlik döneminde, çocuğunuzun büyümesi ve cinsel gelişiminin kontrolü için hem gerekli kontroller yapılmakta hem de çocuğunuza ve size danışmanlık hizmeti verilmektedir.

0-18 yaş aralığındaki çocuklara, çocuk hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik her türlü hizmet uzman ekibimiz tarafından verilmektedir. Ayrıca koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri ile hasta ve yakınlarının bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

Çocuk Endokrinolojisi Uzmanımız tarafından başlıca boy kısalığı, zayıflık, kilo fazlalığı, erken ergenlik, erken adet görme, konjenital hipotiroidi, guatr, Haşimoto Tiroiditi, Graves hastalığı, D vitamini eksikliği, ergenlik gecikmesi, pipi küçüklüğü ve hipofiz hastalıkları gibi çocukluk dönemi tüm endokrin hastalıklarının tedavi ve izlemi yapılmaktadır.

Çocuk Nefrolojisi ve Romatolojisi uzmanımız tarafından çocuklarda idrar kaçırma (Gece/Gündüz), idrar yolu enfeksiyonu, çocukların eklem ağrı ve şişlikleri, çocuklarda tekrarlayan ateşler, tekrarlayan karın ağrıları, Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF), PFAPA sendromu, böbrek taşı ve kum dökme, idrarda kan görülmesi, çocuklarda yüksek tansiyon, idrar yollarında genişleme ve darlık, kalıtsal böbrek hastalıkları, böbrek kistleri, vaskülitler (damar iltihabı) ve kronik böbrek hastalıkları gibi çocukluk dönemi nefrolojik ve romatolojik hastalıkların tanı, tedavi ve izlemi yapılmaktadır.

Bölüm Doktorları

Prof. Dr. Aydın Ece
Prof. Dr. Aydın Ece
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Uzm. Dr. Demet KAHRAMANLAR
Uzm. Dr. Demet KAHRAMANLAR
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
DETAYLI BİLGİ
Uzm. Dr. Ayşe YÜRÜMEZ
Uzm. Dr. Ayşe YÜRÜMEZ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
DETAYLI BİLGİ
Uzm. Dr. Süreyya Kaleci
Uzm. Dr. Süreyya Kaleci
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
DETAYLI BİLGİ
Uzm. Dr. Doğan Şimşek
Uzm. Dr. Doğan Şimşek
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
DETAYLI BİLGİ