Psikoloji

Özel Ortadoğu Hastanesi Psikoloji Bölümü, psikolojik desteğe ihtiyacı olan çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Verilen bu hizmet uzman psikologlar tarafından uygulanan psikolojik danışma yöntemleri ile farklı gereksinimlere yanıt verecek şekilde sunulmaktadır.

Psikoloji; genel olarak insanların yapıları, düşünceleri, duygusal durumları ve bunların nedenleri ile sonuçlarını inceleyen bir bilim dalıdır. Bu bağlamda bölümümüzde zekâ, davranış, durum, tutum, kişilik, gelişim ve yetenek ölçek testleri vasıtasıyla danışanlar hakkında öznel veriler toplanır. Bu veriler ve bilimsel bir yaklaşım içerisinde ruhsal sıkıntılara sahip danışanları ile çeşitli ve dönemsel görüşmeler yapılır. Görüşmeler sırasında toplanan veriler ve danışanın öyküsü ile olası sorunların derinine inilerek uygun terapi planı ve programı oluşturulur.

Temel amaç, kişinin normal bir ruh haline dönmesini sağlamak ve kendi sorunlarını bilmesini, kişinin farkındalık kazanıp içgörü sağlamasını, kendi yaşantısında sorunlarıyla başedebilmesini sağlamaktır. Psikologlar, danışanların gündelik sorunları, aile ve özel hayatı, iş ve okul hayatı, sosyal çevre gibi değişkenlerine göre bir tedavi planını izlerler. Etkin bir tedavi planı için, uzman psikologlarımız düzenli olarak literatür taraması ve dünyada kabul görmüş yeni terapi tekniklerini takip etmektedirler.

Bölüm Doktorları

Psikolog Gurbet KOÇ
Psikolog Gurbet KOÇ
Psikoloji
DETAYLI BİLGİ
Psikolog Ebru ERGÜN
Psikolog Ebru ERGÜN
Psikoloji
DETAYLI BİLGİ
  • Son Güncelleme Tarihi : Nisan 11, 2022 .