Kozmetik Dermatoloji

Ankara Özel Ortadoğu Hastanesi ‘nin Kozmetik Dermatoloji biriminde ciltbakımı, kimyasal peeling, dermaroller,mezoterapi, PRP , lazer epilasyon (Epicare Alexandrite İle Lazer Epilasyon Soprano Diode Lazer Epilasyon) ve bölgesel zayıflama gibi uygulamalar hastane ortamında ve tecrübeli uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir.

LAZER UYGULAMALARI:

Epicare Alexandrite: Epicare Lazer Epilasyon Cihazı, FDA tarafından onaylanmış diğer alexandrite lazer cihazları arasında hızlı, güçlü ve doz seçeneği aralığı geniş olan bilgisayar kontrollü lazer epilasyon cihazıdır. Epicare lazer sistemleri, optimize edilmiş temporal atım formatını ve değişebilir atım süresini kullanarak tüm cilt tipleri için güvenli etkin uygulamalar sunar.

Soprano Diode Lazer Epilasyon: 810 nanometre dalga boyu ile alexandrite lazerden daha uzun dalga boyuna sahip lazerlerdir. Bu lazerin en önemli avantajları derine yerleşimli ve alexandrite lazerin yetersiz kalabildiği yüz gibi bölgelerde, ince, zayıf kıllarda olumlu sonuçlar verebilmektedir.

CİLT GENÇLEŞTİRME:

Dermapen / dermaroller uygulamaları: Dermaroller, üzerinde yüzlerce mikroiğne bulunan silindir şekilli medikal bir cihazdır. Dermaroller cilt üzerinde gezdirilerek uygulanır ve uygulamayla ciltte mikrokanallar oluşur. Cilt bunu yara gibi algılar ve sonuçta büyüme faktörlerinin salınımı, kollajen, elastin üretimive neovaskülarizasyonu tetikleyerek yara tamir mekanizmasını başlatır. Dermaroller uygulaması sırasında çeşitli büyüme faktörü, vitamin, antioksidanlar ve peptitlerden oluşan serumlar da cilde uygulanabilir, böylece bu maddelerin mikrokanallardan geçişi sağlanarak emilimleri arttırılabilir. kırışıklık giderme, akne izleri, yara izi tedavisi, leke tedavisi ve cilt çatlaklarında kullanılan bir yöntemidir.

Mezoterapi uygulamaları: Mezoterapi vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin ve homeopatik ilaçların karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Saç dökülmeleri, cilt gençleştirmede, akne ve akne skarları tedavisinde, Lokal (bölgesel) yağlanma, selülit tedavisinde kullanılır.

PRP(Platelet Rich Plasma): Pıhtı hücrelerinden zengin kan demektir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cilt gençleştirme ve saç dökülmesi tedavilerinde kullanılır.

Botoks: Botulinum toksini enjeksiyonu, başta mimik hareketlerine bağlı alın kırışıklıkları, glabella, periorbital ve perioral çizgilenmeler olmak üzere yüz ve boyun kasları gibi daha birçok kırışıklık ve çizgilenmeyi geçici bir süre ile yok etmede kullanılan,etkisi doza bağımlı ve geri dönüşümlü kozmetik bir uygulamadır.

Kimyasal peeling: bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemidir. Kimyasal peeling uygulamaları penetrasyonun derinliği, oluşturulan hasar ve etkinlik derecelerine göre yüzeysel, orta ve derin olmak üzere üç grupta toplanır. Bu amaçla alfa hidroksi asit (AHA), salisilik asit, trikloroasetik asit (TCA), Jessner’in solüsyonu gibi solüsyonlar kullanılarak leke ve iz tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Kriyoterapi: kryoterapi, (buz tedavisi) sıvı haldeki azot gazı gibi soğutucu maddelerin bazı cilt hastalıklarına uygulanması esasına dayanır. Çok soğuk olan bu gazlar cildi dondurarak hücreleri yok eder. Yaşlılık ve güneş lekeleri, et benleri, genital siğiller, el ve ayak siğilleri, keloid ve deri tümörleri tedavisinde kullanılır.

Elektrocerrahi (koter, yakma): elektrik akımından yararlanılarak et benleri, genital siğiller, el ve ayak siğilleri, keloid ve deri tümörleri gibi lezyonların yakılarak tedavisinde kullanılır.

Intralezyonel (lezyon içi) enjeksiyon: Alopesi (saç kıran), keloid gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde lezyonlu bölgeye ilaçların zerk edilmesi yoluyla uygulanır. Botoks: Botulinum toksini (BT) klostridyum botulinum’un oluşturduğu bir toksindir. Asetilkolin serbestleşmesini engelleyerek kolinerjik ekrin gland hücrelerini inhibe eder ve ter yapımını azaltır. Botoksla aşırı terleme tedavisi ellere, ayaklara, koltuk altı ve yüze uygulanabilir.

Özel Ortadoğu Hastanesi sağlıklı, genç ve güzel bir görünüm için ” Kozmetik Dermatoloji “ birimi ile yanınızda!