Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Sosyal Sorumluluk

Son Güncelleme Tarihi : Ağustos 9, 2023

TÜRK KIZILAYI İÇİN KAN BAĞIŞI

Özel Ortadoğu Hastanesi ve Türk Kızılayı iş birliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası 25.11.2017 tarihinde Özel Ortadoğu Hastanesi çalışanları ve Yenimahalle halkının katılımlarıyla hastanemizde gerçekleştirilmiştir. Kan bağışı kampanyası Yenimahalle halkı ve hastanemiz çalışanlarının yoğun ilgisi ile gerçekleşmiştir.


YENİMAHALLE KREŞLERİNDE DİŞ TARAMASI GERÇEKLEŞTİRDİK

Yenimahalle belediyesinin Özel Ortadoğu Hastanesi diş kliniği ile birlikte yürüttükleri çalışma ile ilçe dahilindeki 6 kreşte toplam 870 geleceğimizin teminatı çocuklarımıza diş taramaları gerçekleştirildi. Çocuklarımıza diş fırçalama eğitimi verilmesinin yanısıra diş macunu ve fırçalama takvimleri hediye edilirken velilere çocuklarının dişleri ile ilgili bilgilendirici formlar gönderildi.


Özel Ortadoğu Hastanesi yerelde yürüttüğü proje çalışmalarından sonra Avrupa’daki proje işbirlikleriyle de adından söz ettirmeye, Avrupa İşçi Sağlığı ve Güvenliği üzerine Türkiye adına çalışmalarda katkı sunuyor.

Bulgaristan Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve Avrupa Komisyonu Erasmus+ programı kapsamında yürütülen, ortağı olduğumuz SAFESENSE projesinin ortaklarıyla çok verimli bir açılış toplantısında birlikteydik. Kurum tanıtımları sonrasında proje amaçlarını paylaştığımız toplantıda özellikle 1 nolu Fikri Çıktı ve sonrasında diğer fikri çıktılarımızı detaylıca inceledik. Değerlendirme ve yaygınlaştırma planı sonrasında çalışma grupları olan proje komitelerinde görev yapacak kurum temsilcilerini belirledik. Ekim ayında İspanya’da gerçekleştirilecek toplantıya kadar gerçekleştireceğimiz toplantıya kadar yapılacak faaliyetleri ve çalışma takvimini hep birlikte düzenledik.